Mitsubishi Owners Club

  • Vergroot lettergrootte
  • Standaard lettergrootte
  • Verklein lettergrootte
Home Nieuws Mitsubishi nieuws Mitsubishi's Qashqai komt volgend jaar

Mitsubishi's Qashqai komt volgend jaar

E-mail Afdrukken PDF
Mitsubishi heeft in eigen land foto's van de nieuwe 'RVR' laten zien. Dat wordt een kleinere broer van de Outlander, die rechtstreeks moet gaan concurreren met de Nissan Qashqai. Hij komt in het tweede halfjaar van 2010 ook in Europa op de markt.
Bron: www.autotelegraaf.nl

Mitsubishi heeft het nieuwe model twee jaar geleden al op de IAA van Frankfurt in experimentele vorm getoond, als 'Concept cX'. Ook op de Tokyo Motor Show van dat jaar was dat model te zien. Destijds werd al verraden dat de crossover zou worden doorontwikkeld op de technische basis van de Outlander, met zowel twee- als vierwielaandrijving. Toen was nog de planning dat hij dit jaar in de showroom zou staan, maar dat is dus iets verlaat.

Het seriemodel krijgt ongeveer dezelfde afmetingen als de Nissan Qashqai, wat betekent dat hij ongeveer 4,3 meter lang zal zijn en zo'n 1,80 meter breed. Onder de kap zal plek worden ingeruimd voor een nieuwe 1,8 liter benzinemotor en verder zullen er ook dieselversies beschikbaar komen.

Over de hier te voeren naam wil Mitsubishi nog helemaal niets kwijt, daarover zal waarschijnlijk begin maart volgend jaar meer bekend worden. Dan zal de crossover namelijk zijn Europese debuut maken op de Salon van Genève.